Uchwała antysmogowa – prace w toku

Uchwała antysmogowa – prace w toku

Po województwach małopolskim i śląskim, których samorządy przyjęły już tzw. uchwały antysmogowe, prace nad podobnymi przepisami rozpoczął m.in. samorząd województwa wielkopolskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (UMWW) poinformował właśnie, że 16 sierpnia br. o godz. 12.00 w Sali Posiedzeń II urzędu marszałkowskiego w Poznaniu (Al. Niepodległości 34) odbędzie się czwarte spotkanie Zespołu Eksperckiego ds. uchwał antysmogowych.

Uchwała antysmogowa – prace Zespołu w toku

Jak zaznacza Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i jednocześnie Przewodnicząca Zespołu, trwające od maja tego roku intensywne prace przyniosły efekt w postaci założeń do projektów trzech uchwał antysmogowych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Przedmiotem dotychczasowej dyskusji były m.in. cel, adresaci, zakazy oraz granice i terminy wejścia w życie poszczególnych zapisów uchwał.

Jak zaznacza szefowa Zespołu, szerokie konsultacje społeczne i opiniowanie tych aktów zaplanowane zostały na wrzesień.

Warto przypomnieć, że Zespół Ekspercki ds. uchwał antysmogowych powstał z inicjatywy Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Skupia przedstawicieli samorządu, świata nauki i organizacji społecznych. Spotkanie inaugurujące jego prace odbyło się 31 maja tego roku w budynku UMWW w Poznaniu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UMWW

fot. sozosfera.pl

 

reklama