termowizja pomoże oszczędzać

Termowizja pomoże oszczędzać

Nadchodzi zima, a wraz z nią czas wysokich rachunków za ogrzewanie – stwierdza Urząd Miasta Gdyni i zadaje pytanie: „Co zrobić, żeby je zmniejszyć?”.

Według gdyńskiego magistratu, pierwszym krokiem powinno być badanie termowizyjne budynku. Jest to sprawdzenie, czy ściany nie przepuszczają zbyt dużo ciepła. Badanie takie pozwala podjąć właściwe decyzje w zakresie uszczelnienia bądź docieplenia budynku, a to pozwala na osiągnięcie oszczędności. Z kolei energooszczędność oznacza zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Termowizja pomoże oszczędzać ciepło

Stąd też prezydent Gdyni zaprasza właścicieli budynków mieszkalnych położonych na terenie miasta do udziału w projekcie „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”.
W okresie zimowym od listopada br. do końca lutego 2018 r., w ramach tego projektu w 200 budynkach jednorodzinnych i 50 wielorodzinnych położonych na terenie Gdyni przeprowadzone zostaną badania termowizyjne.

Jak zaznaczają miejscy urzędnicy, badanie kamerą termowizyjną jest jedną z najnowocześniejszych i bezinwazyjnych metod diagnozy miejsc w budynkach, którymi następuje największa utrata ciepła. Badania będą bezpłatne.

Obecnie prowadzone są zapisy na bezpłatną pulę takich badań. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 września br. Organizatorem badań termowizyjnych w ramach projektu jest Gmina Miasta Gdyni. Miasto współdziała w tym obszarze z partnerami – EDF Polska Oddział Wybrzeże i Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Na podstawie gdynia.pl

fot. pixabay.com