Strażnicy miejscy skontrolowali

Strażnicy miejscy skontrolowali dwie dzielnice stolicy

W miniony weekend municypalni z Referatu ds. Ochrony Środowiska Straży Miejskiej m.st. Warszawy (SM) przeprowadzili wzmożone kontrole w dwóch dzielnicach stolicy: Wawer i Białołęka. Szczegółowe kontrole prowadzone były pod kątem tego co emitowane jest z kominów kontrolowanych posesji, a także w zakresie gospodarowania odpadami przez właścicieli nieruchomości – informuje SM.

Strażnicy miejscy skontrolowali czym palą mieszkańcy i jak gospodarują odpadami

Jak zaznacza stołeczna SM, kontrole te były reakcją na liczne prośby o interwencje wpływające od mieszkańców.

Podczas prowadzonych w weekend działań strażnicy miejscy skontrolowali dwie dzielnice i informowali mieszkańców, czym wolno palić w piecach, a jakie rodzaje „paliwa” są zabronione. Uświadamiali także właścicieli domów o zagrożeniach zdrowotnych wynikających ze spalania zabronionych materiałów. Funkcjonariusze SM przekazali mieszkańcom również dziesiątki ulotek z materiałami informacyjnymi. Wyjaśniali, że zanieczyszczając środowisko mieszkańcy trują przede wszystkim siebie.

Stołeczna SM podkreśla, że najważniejszym zadaniem przy tego typu akcjach jest edukacja. Choć zdarza się, że municypalni muszą sięgnąć po kary. W wyniku weekendowych kontroli funkcjonariusze nałożyli jeden mandat, zastosowali trzy pouczenia i sporządzili 18 protokołów kontroli.

Straż Miejska m.st. Warszawy zaznacza, że podobne akcje kontrolne będą prowadzone cyklicznie, a funkcjonariusze mają nadzieję, że zmienią one podejście mieszkańców do spalania zabronionych materiałów i dbania o wspólne dobro jakim jest czyste powietrze.

Na podstawie strazmiejska.waw.pl

fot. SM Warszawy

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

reklama