samochody elektryczne

Cztery samochody elektryczne dla Szczecina

Cztery bezemisyjne samochody z napędem elektrycznym kupiło Miasto Szczecin – informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (WFOŚiGW).

Z nowych samochodów elektrycznych korzystać będą pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) oraz Domów Pomocy Społecznej w Szczecinie.

Szczecin kupił kolejne samochody elektryczne

Samochody elektryczne charakteryzują się tym, że nie emitują do atmosfery dwutlenku węgla oraz innych gazów i pyłów powstających w wyniku spalania paliw. Litowo-jonowy akumulator pozwala przejechać na jednym ładowaniu 150 kilometrów. Koszt przejazdu 100 kilometrów to ok. 6 zł. Auta posłużą m.in. do przewozu osób przez miejskie jednostki. Zakup kosztował niemal 530 tys. zł, z czego połowa to dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

To drugi w tym roku zakup samochodów elektrycznych przez Miasto Szczecin. Wcześniej miejską flotę pojazdów wzbogaciły cztery elektryczne auta, z których korzystają m.in. pracownicy ZDiTM oraz placówek oświatowych.

Warto dodać, że dzięki wsparciu WFOŚiGW w mieście już niedługo powstaną trzy ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Wojewódzki Fundusz w Szczecinie podkreśla, że wspiera elektromobilność, oferując dotacje na zakup pojazdów elektrycznych i stacji ładowania. Do tej pory o takie dofinansowanie aplikowały m.in. Szczecin, Kołobrzeg, Komenda Wojewódzka Policji, Uzdrowisko Świnoujście, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja.

Na podstawie www.wfos.szczecin.pl

fot. ZDiTM/www.wfos.szczecin.pl

reklama

 

reklama

reklama