Samochód elektryczny dla GWiK

Samochód elektryczny dla GWiK

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (WFOŚiGW) poinformował, że dofinansował zakup kolejnego samochodu elektrycznego.

W efekcie udzielonego wsparcia za kierownicę elektrycznego Nissana e-NV200 zasiąść będą mogli pracownicy Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji (GWiK).

Samochód elektryczny dla GWiK ze wsparciem WFOŚiGW

Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł niespełna 148 tys. zł. Na tę kwotę składa siętakże wsparcie udzielone przez WFOŚiGW, w formie zarówno dotacji, jak i pożyczki.

Proekologiczne auto posłuży pracownikom Biura Obsługi Klienta GWiK, a jego wykorzystanie ma przynieść efekt ekologiczny w postaci redukcji emisji do atmosfery dwutlenku węgla.

Przy okazji Wojewódzki Fundusz przypomina, że wspiera elektromobilność, oferując samorządom dofinansowanie w wysokości 50% kosztów. Dzięki środkom z WFOŚiGW sfinansować można zakup pojazdów elektrycznych i stacji ładowania.

Do tej pory ze wsparcia udzielanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie skorzystały m.in. Miasta Szczecin i Kołobrzeg, Komenda Wojewódzka Policji, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Uzdrowisko Świnoujście.

Na podstawie www.wfos.szczecin.pl

fot. GWiK/www.wfos.szczecin.pl

reklama

 

reklama