Firma InPost nawiązała współpracę z Miastem Rzeszów w ramach programu „Green City” – poinformował Urząd Miasta Rzeszowa (UM). Stolica województwa podkarpackiego jest kolejnym miastem partnerskim, którego mieszkańcy dzięki współpracy uzyskają dostęp m.in. do optymalnej i proekologicznej sieci Paczkomatów® wyposażonych w ładowarki elektryczne, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Dodatkowo, firma kurierska zamierza, w pierwszej kolejności, w miastach partnerskich sukcesywnie wymieniać́ swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne.
Program „Green City” wpisany w kierunek rozwoju miasta
– Inicjatywa InPost świetnie wpisuje się w obecny kierunek rozwoju naszego miasta. Chcę, aby Rzeszów był miastem przyjaznym mieszkańcom, zielonym, nowoczesnym, aby wprowadzane w nim były kolejne proekologiczne projekty, np. takie, które będą realizowane w ramach projektu „Green City” – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Realizacja programu wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – poprzez oferowanie ich mieszkańcom szeregu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i proekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu – wskazuje w przesłanej informacji UM.
Program „Green City” – lokalne inicjatywy na rzecz środowiska
– Współpraca z samorządami przy projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, które mają na celu wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz rozwój inteligentnych i czystych miast, jest naszym priorytetem. Wierzymy, że lokalne inicjatywy na rzecz środowiska są niezbędne, aby miasta były bezpieczne, czyste i zdrowe. W ramach programu „Green City” planujemy wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego związanego z rozwojem e-commerce, ochronę powietrza oraz optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów®. Stworzymy rozwiązania przyjazne dla środowiska i wygodne dla mieszkańców, takie jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Zobowiązujemy się także do sukcesywnej wymiany naszej floty na samochody elektryczne, w pierwszej kolejności w miastach partnerskich – zaznaczył Damian Niewiadomski, wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży InPost.
Magistrat wskazał, że dostawa do Paczkomatów® jest najbardziej proekologiczną formą zakupów internetowych. W porównaniu do zamówienia paczki do domu klienta, dostawa do paczkomatu charakteryzuje się nawet o 75% mniejszą emisją dwutlenku węgla.
Na podstawie nadesłanej informacji
fot. krystianwin z Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)