Pod okiem oficera rowerowego

Ruda Śląska pod okiem oficera rowerowego

Od teraz Ruda Śląska będzie pod okiem oficera rowerowego, który zajmie się koordynowaniem wszelkich spraw związanych z realizacją polityki rowerowej w mieście. Funkcję tę objął Kornel Milbrant z Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego magistratu – poinformował Urząd Miasta Ruda Śląska (UM).

Pod okiem oficera rowerowego, czyli za co będzie odpowiedzialny Kornel Milbrant?

Pod okiem oficera rowerowego
fot. UM Ruda Śląska

Urzędnik jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, a przede wszystkim aktywnym sportowcem i miłośnikiem jazdy na rowerze. Każdego roku przemierza na nim nawet kilka tysięcy km, przejeżdżając wzdłuż i wszerz nie tylko Rudę Śląską, ale i Polskę, Czechy, Słowację, Niemcy, a nawet Holandię – dodaje UM.

Rudzki oficer rowerowy będzie współpracował ze środowiskami rowerowymi i będzie ich przedstawicielem. Do jego zadań należeć ma również nawiązywanie kontaktów z oficerami rowerowymi z innych miast, w szczególności zrzeszonych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ważnym punktem w działalności oficera ma być również promowanie jazdy na rowerze wśród mieszkańców.

W naszym mieście mamy wiele ścieżek, tras i szlaków rowerowych. Dlatego pierwszym moim zamysłem jest to, żeby istniejącą już sieć rowerową połączyć w jedną całość, tak aby poruszanie się po niej było łatwiejsze dla rowerzystów. Będę także czuwać nad tym, aby budowane trasy rowerowe w Rudzie Śląskiej oraz te planowane do realizacji były tworzone zgodne z przepisami i wszelkimi standardami, a przede wszystkim by były bezpieczne i funkcjonalne oraz cieszyły się aprobatą rowerzystów – podkreśla Kornel Milbrant.

Pod okiem oficera rowerowego ok. 82 km tras

Przy okazji UM przypomina, że w Rudzie Śląskiej wybudowanych zostało ok. 82 km tras rowerowych, które w znaczącej mierze powstały w ciągu ostatniej dekady. – Wszystko dzięki temu, że położyliśmy duży nacisk na to, by przy okazji wykonywania inwestycji drogowych i rewitalizacji terenów zielonych powstawała również infrastruktura rowerowa. Ostatnim tego przykładem jest chociażby odcinek Traktu Rudzkiego, który został wykonany w ubiegłym roku. Potrzeby rowerzystów będziemy też starali się uwzględnić budując kolejny odcinek trasy N-S czy też przebudowując ul. Wolności w Rudzie – komentuje Grażyna Dziedzic, prezydent miasta.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. na otwarcie sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

 

reklama