Rowerem po nowych ścieżkach

W okolicy Bydgoszczy powstaną 22 km ścieżek dla rowerzystów. Właśnie wystartowała budowa nowych dróg dla cyklistów, które połączą miasto m.in. z Zalewem Koronowskim, Ostromeckiem, Dąbrową Chełmińską i Unisławiem. Koordynatorem inwestycji jest Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, natomiast Urząd Miasto Bydgoszczy jest partnerem projektu.
 
Na terenie miasta powstanie odcinek o długości 680 m. Aktualnie prowadzone są tam prace związane z wycinką drzew oraz niwelacją terenu. Dalej ścieżka rowerowa pobiegnie w granicach administracyjnych Sicienka, ale będzie miała duże znaczenie dla bydgoszczan, gdyż bezpiecznie doprowadzi do dużych ogrodów działkowych (około tysiąca działek). Cykliści łatwiej też dotrą do zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku, którym zarządza Miejskie Centrum Kultury.
 
Lokalne władze mają nadzieję, że realizacja zadania przyczyni się do częstszego wybierania przez mieszkańców miasta i powiatu roweru jako środka transportu. Dzięki temu zyska nie tylko środowisko, ale również lokalna społeczność.
 
Budowa nowych traktów zakończy się we wrześniu br. Koszt tego przedsięwzięcia opiewa łącznie na blisko 5,2 mln zł.
 
Na podstawie: www.bydgoszcz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu