Program „PIECYK”

Program „PIECYK” na start

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW) ogłosił nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego Wymiana źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych „PIECYK – 2017”.

Celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym poprzez modernizację bądź wymianę źródła ciepła na obszarze Wielkopolski, a co za tym idzie – ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Nabór potrwa do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Program „PIECYK” na rzecz czystszego powietrza

Pomocą finansową mogą być objęte wyłącznie osoby fizyczne, posiadające prawo do dysponowania budynkiem jednorodzinnym (lokalem mieszkalnym). Na wsparcie mogą liczyć inwestycje związane z modernizacją czy wymianą źródła ciepła, obejmującą zakup i montaż kotłów olejowych, gazowych, gazowo-olejowych, ogrzewania elektrycznego, wymiennika ciepła (węzła cieplnego), a nawet kotłów na paliwa stałe, przy czym muszą one posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 303-5:2012 oraz spełniać wymagania klasy 5.

W ramach Programu PIECYK WFOŚiGW będzie przydzielał wsparcie w formie preferencyjnej pożyczki, z możliwością umorzenia do 40%. Jej wysokość nie może przekroczyć 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Maksymalny okres trwania umowy pożyczki wynosi 15 lat od daty jej zawarcia.

Na podstawie: www.wfosgw.poznan.pl

fot. sozosfera.pl

 

Artykuły i aktualności