proekologiczne autobusy

Proekologiczne autobusy dla Krakowa

W poniedziałek, 6 listopada Zarząd MPK w Krakowie i przedstawiciele konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz Millenium Leasing podpisali umowę na dostawę 38 nowych przegubowych autobusów.

Umowa na dostawę autobusów w formie leasingu finansowego podpisana została w obecności prezydenta Krakowa.

Kolejne proekologiczne autobusy trafią do Krakowa

Nowe autobusy, które zostaną dostarczone do Krakowa, będą spełniać najwyższe normy środowiskowe i przyczynią się do poprawy jakości powietrza w mieście. Według naszych założeń, we wrześniu 2018 roku Kraków będzie miał 100% taboru ekologicznego – skomentował zawarcie umowy Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Zwycięskie konsorcjum za dostarczenie nowych autobusów zaproponowało kwotę ponad 75 mln zł brutto. Jak zaznacza krakowski magistrat, od momentu podpisania umowy producent będzie miał siedem miesięcy na realizację zamówienia do Krakowa. To oznacza, że krakowianie i turyści z nowych autobusów będą mogli korzystać już w czerwcu przyszłego roku.

Każdy z 38 nowych autobusów będzie wyposażony w silnik spełniający rygorystyczną europejską normę emisyjną – Euro 6.

Przy okazji Urząd Miasta Krakowa informuje, że jeszcze w tym roku krakowskie MPK planuje rozstrzygnąć przetargi na dostawę ponad 100 kolejnych autobusów, w tym 12 hybrydowych.

Realizacja tych zamówień ma spowodować, że już w przyszłym roku z ulic grodu Kraka znikną wszystkie autobusy z silnikami, które nie spełniają standardów emisyjnych określonych w normie Euro 5.

Na podstawie krakow.pl

fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

 

reklama