Pozyskanie dofinansowania na zakup

Pozyskanie dofinansowania na zakup autobusów elektrycznych dla Piotrkowa Trybunalskiego

Długie starania władz Piotrkowa o pozyskanie dofinansowania na zakup autobusów elektrycznych zakończyły się sukcesem – poinformował Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego (UM), który dodał, że złożony przez magistrat wniosek zyskał pozytywną opinię Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Piotrków z „elektrykami” – pozyskanie dofinansowania na zakup autobusów

„Piotrkowianie będą korzystać z nowych, bezemisyjnych autobusów” – poinformował w miniony piątek na swoim profilu facebookowym Krzysztof Chojniak, prezydent miasta.

Magistrat zaznaczył, że wniosek o dofinansowanie, w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”, zakupu autobusów elektrycznych oraz infrastruktury do ich ładowania, do NFOŚiGW, Piotrków Trybunalski złożył na początku bieżącego roku.

Miasto wnioskowało o dofinansowanie zakupu: 10 autobusów elektrycznych, trzech ładowarek „szybkich” o mocy do 450 kW (zostaną one zlokalizowane na pętlach przy ul. Słowackiego i Dmowskiego), a także pięciu ładowarek „wolnych” dwustanowiskowych o mocy do 100 kW, służących do ładowania autobusów na zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie Trybunalskim (MZK).

Ponadto projekt zakłada pokrycie kosztów przeszkolenia kierowców oraz pracowników zaplecza technicznego – dodaje UM.

Pozyskanie dofinansowania na zakup autobusów elektrycznych – Piotrków Trybunalski z dotacją

„W marcu nasz wniosek przeszedł ocenę formalną, a w tym tygodniu do Urzędu Miasta dotarło pismo informujące, że wniosek otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną i Piotrków Trybunalski otrzyma dotację. W najbliższych dniach odbędą się jeszcze negocjacje, podczas których między NFOŚiGW a Urzędem Miasta zostaną doprecyzowane szczegóły formalno-techniczne dotyczące m.in. ustalenia ostatecznej kwoty dofinansowania, harmonogramu rzeczowo-finansowego oraz efektu ekologicznego” – napisał magistrat.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Piotrkowa Trybunalskiego (zdjęcie ilustracyjne, autobusy hybrydowy MAN, który był testowany w mieście w lipcu ubiegłego roku).

reklama

 

reklama