ponad tysiąc kontroli pieców

Ponad tysiąc kontroli pieców w Krakowie

Podczas 1035 styczniowych kontroli strażnicy miejscy ujawnili dziewięć przypadków spalania odpadów – informuje Urząd Miasta Krakowa (UM).

Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa (SMMK) w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami nałożyli sześć mandatów karnych. Efektem interwencji funkcjonariuszy SMMK są także przygotowanie notatki pod wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczenia udzielone dwóm osobom.

Municypalni z Krakowa przeprowadzili ponad tysiąc kontroli pieców

Ponadto strażnicy miejscy kontrolowali także posiadanie przez mieszkańców certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla. Za brak takich świadectw municypalni w styczniu br. nałożyli sześć mandatów karnych. Natomiast pouczonych na tę okoliczność zostało 19 osób.

Krakowski magistrat przypomina, że zgodnie z przepisami do ogrzewania domu nie można używać paliw niskiej jakości oraz drewna o wilgotności powyżej 20 procent. Stanowi tak tzw. uchwała antysmogowa dla Krakowa, która obowiązuje od 1 lipca 2017 r.

Patrole SMMK, kontrolując jakość paliwa, sprawdzają w pierwszej kolejności, czy właściciel posiada odpowiedni certyfikat, świadczący o tym, że spełnia ono odpowiednie parametry. Jeśli posiada, a mimo tego paliwo budzi wątpliwości (jego wygląd przypomina zabronione muły lub floty), wówczas pobierana jest próbka węgla i popiołu do badania laboratoryjnego.

W trakcie kontroli krakowscy municypalni przypominają mieszkańcom o zakazie użytkowania urządzeń grzewczych na paliwa stałe, który zacznie obowiązywać w Krakowie od 1 września br.

Na podstawie krakow.pl

fot. sozosfera.pl

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny