zasilane sprężonym gazem ziemnym

Nowe, zasilane sprężonym gazem ziemnym pojazdy we Wrocławiu

Flota FBSerwis Wrocław, firmy dbającej o czystość i porządek w dzielnicach Stare Miasto oraz Krzyki we Wrocławiu, powiększyła się o trzy wielofunkcyjne zamiatarki oraz jeden samochód skrzyniowy. Spółka podkreśla, że nowe pojazdy spełniają normę Euro 6, co oznacza, że są przyjazne środowisku, ze względu na niską emisję zanieczyszczeń, w tym cząstek stałych przyczyniających się do powstawania smogu. Trzy z nich są zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG).

Zasilane sprężonym gazem ziemnym zamiatarki pomogą utrzymać czystość we Wrocławiu

Jak zaznacza FBSerwis, zamiatarki, montowane na podwoziu IVECO, to pojazdy wielofunkcyjne, wyposażone w dwa agregaty zamiatające, system wysokiego ciśnienia i rurę do zbierania liści. Mogą pełnić funkcję polewaczek ulicznych i mobilnych „odkurzaczy”. Posiadają również myjki wysokociśnieniowe wykorzystywane do efektywnego mycia wiat przystankowych oraz innych obiektów w przestrzeni miejskiej.

Firma zaznacza przy tym, że nie są to pierwsze przyjazne środowisku pojazdy komunalne wykorzystywane przez FBSerwis Wrocław. Spółka posiada już trzy śmieciarki, zamiatarkę oraz dwa „bramowce” zasilane sprężonym gazem ziemnym, wykorzystywane przy transporcie kontenerów, a także pojazd elektryczny, ułatwiający realizację usług związanych z utrzymaniem czystości i porządku na Rynku we Wrocławiu.

Według firmy, pojazdy napędzane CNG przyczyniają się do poprawy komfortu życia mieszkańców nie tylko ze względu na minimalną emisję zanieczyszczeń, ale również ze względu na niski poziom hałasu, co sprawia, że są mniej uciążliwe, nawet w godzinach porannych. Doskonale sprawdzają się one w transporcie publicznym i usługach komunalnych.

Pojazdy zasilane sprężonym gazem ziemnym zgodnie z nowymi przepisami

FBSerwis zaznacza też, że CNG zyskuje również na znaczeniu ze względu na obowiązujące regulacje prawne. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych zakłada możliwość powstania w miastach specjalnych stref czystego transportu, w których bezpłatnie będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi, w tym CNG. Co więcej od 1 stycznia 2025 r. jednostki samorządu terytorialnego, których liczba mieszkańców przekracza 50 tys. osób będą mogły zlecać wykonanie zadań publicznych jedynie podmiotom, we flotach których znajduje się minimum 30% pojazdów elektrycznych lub zasilanych gazem ziemnym.

Na podstawie informacji nadesłanej przez FBSerwis

fot. FBSerwis

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama