Nowa trasa rowerowa

Nowa trasa rowerowa w gminie Białogard

Rowerzyści z gminy Białogard mają powody do zadowolenia – wskazuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (UMWZ) i dodaje, że wynikają one z tego, iż przy wsparciu unijnym powstała nowa trasa rowerowa.

Nowa trasa rowerowa o długości 7 km

Nowa trasa rowerowa liczy ponad 7 km, a jej trasa przebiega po nasypie dawnej linii kolejowej i łączy cztery miejscowości w gminie Białogard. Do inwestycji dla cyklistów dołożył się oparty na środkach unijnych Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 (RPO). Oficjalne otwarcie nowoczesnej infrastruktury odbyło się w piątek, 26 sierpnia 2022 r. w Nasutowie, a w uroczystości uczestniczył Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa.

Omawiana trasa rowerowa połączyła Nasutowo, Kamosowo, Łęczno i Białogard, a na trasie powstały trzy miejsca postojowe wyposażone w stojaki oraz ławki. Jak zaznacza UMWZ, nowoczesna infrastruktura ma docelowo zmniejszyć ruch samochodowy oraz zachęcić mieszkańców do korzystania z alternatywnych, a przede wszystkim bardziej przyjaznych dla środowiska przyrodniczego form transportu.

Nowa trasa rowerowa z unijnym dofinansowaniem

Cykliści w regionie mają kolejne powody do zadowolenia. Powstają nowe odcinki ścieżek dla miłośników dwóch kółek. To dobre wieści dla rowerzystów stawiających na aktywną turystykę, ale i mieszkańców czy uczniów, dla których będzie to alternatywna forma dotarcia do miejsc pracy czy szkół – powiedział wicemarszałek Sobieraj.

Koszt inwestycji wyniósł 4,4 mln zł, z czego 3,3 mln zł przeznaczył z unijnej dotacji urząd marszałkowski. Prace przy projekcie związanym z budową trasy trwały od września 2020 roku – dodaje UMWZ.

Przedsięwzięcie wpisało się w założenia 2 osi Priorytetowej RPO „Gospodarka niskoemisyjna”, działanie 2.3 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego”.

Na podstawie www.wzp.pl

fot. UMWZ

Reklama

Partner Portalu

Partner Portalu