Niskoemisyjne autobusy

Niskoemisyjne autobusy dla Krakowa

Krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji (MPK) poinformowało, że o zamówienie na dostawę niskoemisyjnych autobusów do Grodu Kraka ubiega się czterech producentów.

W piątek, 1 grudnia 2017 r. w siedzibie MPK w Krakowie zostały otwarte oferty na dostawę 78 nowych niskoemisyjnych autobusów, które krakowski przewoźnik chce zamówić w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Niskoemisyjne autobusy – MPK przed wyborem

Firma Autosan złożyła ofertę na dostawę 10 autobusów midi. Oferta została wyceniona przez producenta na kwotę 8,44 mln zł netto. Z kolei firma EvoBus zaoferowała dostawę 56 autobusów o długości ok. 12 m – wartość tej propozycji została oceniona na 65,408 mln zł netto. Z kolei na dostawę 12 autobusów hybrydowych wpłynęły dwie oferty. Złożyły je firmy Solaris Bus & Coach – kwota 29,88 mln zł netto – oraz Volvo Bus Corporation – 24,948 mln zł netto.

Warto dodać, że przetarg został podzielony na trzy zadania. Pierwsze obejmuje dostawę 56 autobusów z silnikami Euro 6 o długości ok. 12 m. Druga część zamówienia to dostawa 12 hybrydowych autobusów przegubowych, a ostatnie zadanie przewiduje dostawę 10 autobusów midi z silnikami Euro 6 o długości ok. 9 m.

Zanim zostaną wybrane najkorzystniejsze oferty, wszystkie zgłoszone przez producentów propozycje będą weryfikowane i sprawdzane pod kątem poprawności i spełnienia wymagań postawionych przez zamawiającego. Krakowskie MPK podkreśla, że kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena (60%), ale także kryteria techniczne (30%) i eksploatacyjne (10%).

Od momentu podpisania umowy producenci będą mieli siedem miesięcy na dostarczenie autobusów 12-metrowych i hybrydowych oraz sześć miesięcy na dostawę autobusów midi.

Zakup nowych autobusów będzie realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Zostały one przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MPK Kraków

fot. sozosfera.pl

reklama

 

reklama

reklama