Nisko- i bezemisyjne autobusy

Nisko- i bezemisyjne autobusy do Szwecji

Firma Solaris Bus & Coach poinformowała, że podpisała umowę na dostawę 50 bezemisyjnych i niskoemisyjnych autobusów. Kontrakt został zawarty ze szwedzkim przewoźnikiem Vy Buss. Szwedzka firma zdecydowała się na zakup ośmiu autobusów elektrycznych oraz 42 pojazdy z napędem gazowym.

Nisko- i bezemisyjne autobusy od Solarisa pojadą do Szwecji

Absolutna większość zamówionych autobusów (48 pojazdów) będzie docelowo kursować w Gävle. Do tego szwedzkiego miasta położonego nad Zatoką Botnicką zostaną dostarczone misko- i bezemisyjne autobusy, czyli 24 Solarisy Urbino 12 CNG, napędzane sprężonym gazem ziemnym (compressed natural gas – CNG), 16 przegubowych Solarisów Urbino 18 CNG oraz osiem Solarisów Urbino 12 z napędem elektrycznym. Dodatkowo, przewoźnik Vy Buss zamówił dwa Solarisy Urbino 12 napędzane gazem ziemnym, które trafią do miejscowości Hässleholm.

Zgodnie z zamówieniem, autobusy z napędem na gaz ziemny zostaną dostarczone w połowie 2020 r., a autobusy elektryczne – w pierwszym kwartale 2022 r.

Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z firmą Solaris, która tak dobrze spełnia wymagania X-trafik oraz Vy Buss AB. Otrzymujemy zarówno pojazdy, jak i gotowe rozwiązania, choćby dziesięcioletnie wsparcie techniczne. Oznacza to, że – dzięki współpracy z Solarisem – mamy najlepsze warunki do zapewnienia wysokiego zadowolenia naszych klientów i zwiększenia udziału transportu publicznego w naszej współpracy z Gävle – powiedział Andreas Ehrenborg, dyrektor techniczny w firmie Vy Buss.

Solarisy Urbino 12 electric wyposażone będą w baterie Solaris High Energy o pojemności 200 kWh. Zmagazynowana w nich energia napędzać będzie oś z zintegrowanymi silnikami elektrycznymi, zapewniając całkowicie bezemisyjną jazdę. Z kolei autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym spełniają rygorystyczne europejskie normy emisji spalin Euro 6.

Solaris chwali się, że do klientów ze Szwecji dostarczył ponad 600 pojazdów, z czego znakomita większość to nisko- i bezemisyjne autobusy.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

 

reklama

partner merytoryczny

reklama