Autobusy napędzane energią

Autobusy napędzane energią elektryczną i niespodzianki dla pasażerów

Autobusy napędzane energią elektryczną jeżdżą po ulicach Gorzowa już miesiąc – wskazał Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. (UM). Z tej okazji w czwartek (12 stycznia) pasażerom linii 125 wręczano wyjątkowe kubeczki i kalendarze. Oba gadżety promują gorzowska komunikację, ze szczególnym uwzględnieniem autobusów elektrycznych.

Autobusy napędzane energią elektryczną od 13 grudnia na ulicach Gorzowa

Autobusy napędzane energią elektryczną jeżdżą po ulicach Gorzowa Wlkp. od 13 grudnia 2022 r. Jest ich osiem, obsługują trzy linie, łącznie przejechały 30 tys. km. Codziennie średnio każdy z nich pokonuje 125 km.

Miasto pozyskało autobusy elektryczne w ramach unijnego projektu. Nosił on tytuł: „Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla Miasta Gorzowa Wlkp.”.

Wiedza o „elektrykach” i gadżety dla pasażerów

Liczba gadżetów była ograniczona, dlatego by je zdobyć, trzeba było odpowiedzieć na krótkie pytania dotyczące autobusów elektrycznych. Magistrat wskazał, że pytano m.in. o liczbę autobusów elektrycznych, jeżdżących po mieście. Pytania dotyczyły też ich zasięgu na jednym ładowaniu i liczby linii, które obsługują. Pytano też o nazwę firmy, która wyprodukowała je dla Gorzowa.

Kubeczki trafiły m.in. do członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Gorzowie i uczniów szkół, które są w pobliżu trasy autobusów linii 125. Otrzymali je także pozostali pasażerowie, którzy podróżowali gorzowskimi „elektrykami”. W sumie rozdano kilkaset kubeczków z owieczkami, których rysunek zdobi wszystkie autobusy elektryczne.

Przy okazji UM przypomniał, że rysunki, którymi pokryte są „elektryki”, to fragmenty prac plastycznych dzieci. Były to prace uczestników konkursu pn. „Chodź, pomaluj eko-autobusy”.

Wcześniej kubeczki w barwach gorzowskiej komunikacji miejskiej trafiły do uczestników spotkania konsultacyjnego w sprawie Planu Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa. Jak dodaje UM, odbyło się ono we wtorek (10 stycznia) w magistracie.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Bartłomiej Nowosielski

Partner Portalu

Partner Portalu