Legnica przystąpiła do programu fot. UM Legnicy

Legnica przystąpiła do programu „Czyste Powietrze”

Urząd Miasta Legnicy (UM) poinformował, że Legnica przystąpiła do programu „Czyste Powietrze”. Prezydent Tadeusz Krzakowski podpisał z Łukaszem Kasztelowiczem, prezesem Wojewódzkiego Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW) porozumienie o przystąpieniu miasta do wspomnianego programu.

„Czyste Powietrze” – Legnica przystąpiła do programu

Program realizowany jest przez WFOŚiGW, a w ramach porozumienia, na mocy którego Legnica przystąpiła do programu, w magistracie otwarty zostanie punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy otrzymają profesjonalną pomoc i wsparcie w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie na wymianę starych pieców i kotłów domowych na paliwo stałe oraz na termomodernizację budynków jednorodzinnych w ramach programu „Czyste Powietrze”.

My już od dawna aktywnie walczymy ze smogiem i niską emisją. To porozumienie jest kolejnym elementem troski o jak najlepszą jakość powietrza w naszym mieście. Dofinansowanie na wymianę ogrzewania na ekologiczne, termomodernizacja i podłączanie do sieci ciepłowniczej budynków mieszkalnych i różnych obiektów użyteczności publicznej to właśnie pakiet działań, jakie prowadzimy w naszym mieście – mówi prezydent Krzakowski.

Nie tylko „Czyste Powietrze”

Przy okazji UM przypomniał, że Legnica od 2015 r. w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dotuje wymianę ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie proekologiczne. Program jest realizowany również ze środków budżetu miasta. Łącznie w latach 2015-2020 podpisano 1283 umowy z mieszkańcami, których wartość opiewała na kwotę ponad 5,5 mln zł.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Legnicy

 

reklama