Kontrolują paleniska

Kontrolują paleniska pod kątem spalania niedozwolonych materiałów

Bydgoscy strażnicy miejscy nie ustają w działaniach na rzecz ochrony powietrza, które objawiają się m.in. tym, że na terenie prywatnych nieruchomości kontrolują paleniska pod kątem spalania niedozwolonych materiałów.

Kontrolują paleniska i wystawiają mandaty także za zaśmiecanie miejsc publicznych

W środę, 10 lutego br., ok. godz. 16:00 funkcjonariusze z Ekopatrolu Straży Miejskiej w Bydgoszczy (SM) dokonali kontroli paleniska w jednej z nieruchomości na osiedlu Górzyskowo. W trakcie interwencji funkcjonariusze ujawnili w piecu kaflowym lakierowany parkiet, który dodatkowo był pokryty smołą. Odpad ten pochodził z remontowanego mieszkania, a jego spalanie powodowało duże zadymienie – wskazuje SM. W związku z tym właściciel został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Kontrolują paleniska

To jednak nie wszystko, strażnicy stwierdzili bowiem, że mieszkaniec zanieczyścił miejsce publiczne, składując przy budynku inne odpady, tj. gruz, stare meble oraz śmieci bytowe z remontowanego mieszkania. I za to wykroczenie strażnicy nałożyli na niego kolejny mandat w wysokości 500 zł.

Kontrolują paleniska – niespodziewana rekontrola i ponowny mandat

Kontrolują paleniska

Z kolei w czwartek, 11 lutego br., strażnicy z Ekopatrolu przeprowadzili kontrolę paleniska w jednej z nieruchomości w Starym Fordonie. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że w palenisku doszło do spalania odpadów w postaci pociętych fragmentów mebli, za co sprawca został ukarany mandatem. Ponadto okazało się, że do spalania właściciel wykorzystywał drewno o wilgotności znacznie przekraczającej 20%. Za to wykroczenie został on ukarany drugim mandatem. W poniedziałek 15 lutego br. strażnicy dokonali ponownej kontroli w tej samej nieruchomości. Wykazała ona, że w palenisku po raz kolejny spalane były kawałki starych mebli. W związku z tym powtórna wizyta strażników zakończyła się nałożeniem na sprawcę kolejnego mandatu w wysokości 500 zł. Podczas interwencji ukarany stwierdził, że „nie spodziewał się ponownej kontroli w tak krótkim czasie”.

Na podstawie strazmiejska.bydgoszcz.pl i strazmiejska.bydgoszcz.pl

fot. 3 x SM W Bydgoszczy

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu