Kontrole przestrzegania uchwały antysmogowej

Kontrole przestrzegania uchwały antysmogowej

O tym, że w Krakowie wchodzą w życie przepisy uchwały antysmogowej informowaliśmy niedawno. Zgodnie z tym aktem prawa miejscowego, od 1 września br. w grodzie Kraka nie można palić węglem ani drewnem – przypomina Urząd Miasta Krakowa (UM) i dodaje, że od kilku dni, w związku z wejściem w życie uchwały antysmogowej dla Krakowa, trwają kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Jak zaznacza krakowski magistrat, municypalni codziennie otrzymują zgłoszenia telefoniczne pod numerem alarmowym 986 lub za pomocą aplikacji Powietrze Kraków dotyczące przestrzegania przepisów antysmogowych.

Municypalni prowadzą kontrole przestrzegania uchwały antysmogowej w Krakowie

Jedna z interwencji przeprowadzona została przez strażników w poniedziałek, 2 września br. funkcjonariusze, patrolując rejon ul. Igołomskiej zauważyli dym nad jednym z zakładów produkcyjnych. W trakcie kontroli sprawca wykroczenia tłumaczył się, że zna przepisy, ale nie miał co zrobić z zalegającym fornirem i dlatego wrzucił go do pieca. Strażnicy podjęli decyzję o skierowaniu sprawy do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna do 5 tys. zł.

Z kolei we wtorek, 3 września br., municypalni otrzymali zgłoszenie, że nad ul. Romanowicza unosi się zapach spalanych odpadów. Wysłani na miejsce strażnicy zlokalizowali w niedalekim sąsiedztwie budynek, z którego unosił się dym. Jak się okazało w atelier malarskim (w kominku) spalane były odpady. Za to wykroczenie stwierdzone przez strażników sprawca został ukarany mandatem karnym.

Na podstawie krakow.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

 

reklama