Zmień piec

Konkurs „Zmień piec” – znamy laureatów pierwszej edycji

Karty podarunkowe do marketów budowlanych o wartości 2000, 1000 i 500 zł odebrali laureaci pierwszej edycji konkursu „Zmień piec i wygraj nagrody” – poinformował Urząd Miejski Wrocławia (UM) i dodał, że do 30 listopada br. wrocławianie mogą zgłaszać się do drugiej edycji.

Wśród przesłanych do końca sierpnia zgłoszeń komisja konkursowa wybrała trzy najciekawsze historie wymiany pieca przez wrocławian, którzy w tym roku skorzystali z miejskiej dopłaty w ramach programu KAWKA Plus. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas oficjalnej ceremonii w środę, 30 września.

Nasz konkurs to dodatkowa propozycja dla mieszkańców, którzy wcześniej skorzystali z miejskich pieniędzy i cieszą się już nowym, ekologicznym systemem grzewczym. Chcemy w ten sposób docenić osoby, które stają się ambasadorami akcji, dzielą się swoją historią i odczuciami związanymi z wymianą pieca, zachęcając tym samym innych do pójścia ich śladem – podkreśliła Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM.

Konkurs „Zmień piec” – kto zwyciężył?

Gratuluję decyzji o wymianie pieca, następnie jej realizacji i wreszcie wygranej w konkursie. Między innymi za przykładem naszych laureatów powinno pójść w najbliższych latach kilkanaście tysięcy wrocławian, których również czeka wymiana pieca na ekologiczne źródło ciepła – dodał Rafał Guzowski, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. wymiany źródeł ogrzewania.

Pierwsze miejsce i bon o wartości 2000 zł komisja konkursowa przyznała pani Danucie, mieszkance Psiego Pola, która zamontowała w swoim mieszkaniu ogrzewanie gazowe. – Zdecydowałam się wymienić piec, żeby przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Po zmianie źródła ogrzewania na ekologiczne mam też więcej czasu dla siebie – powiedziała laureatka.

Drugie miejsce i bon o wartości 1000 zł trafił do pana Rafała, mieszkańca Nadodrza. – Kupiliśmy mieszkanie z piecem węglowym. Nie wyobrażaliśmy sobie życia z dziećmi i z tym „kopciuchem”. Z uwagi na charakter budynku chcieliśmy uszanować istniejącą sztukaterię i wykonać instalację w taki sposób, aby nie zniszczyć ścian oraz innych elementów – wyjaśnił.

Trzecie miejsce przypadło w udziale pani Bernadecie, mieszkance Kowala.

Konkurs „Zmień piec” – druga edycja – zgłoszenia do 30 listopada

Jednocześnie UM przypomina, że trwa druga edycja konkursu, w której znów wyłonieni zostaną trzej zwycięzcy. Mogą w niej wziąć udział osoby, które już zlikwidowały stary piec i zamontowały nowy system ogrzewania. By wystartować wystarczy przesłać zdjęcia instalacji „przed i po”, czyli starego pieca/kotła na paliwo stałe (lub miejsca, w którym był zamontowany piec), a także ogrzewania proekologicznego, na które piec został wymieniony oraz krótko odpowiedzieć na pytanie: „Jak nowe źródło ciepła podniosło komfort mojego życia?”. Magistrat zaznacza również, że do zgłoszenia należy dołączyć dane kontaktowe, a wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie (formularz konkursowy).

Konkurs skierowany jest wyłącznie do mieszkanek i mieszkańców Wrocławia (osób fizycznych), którzy od 10 stycznia 2020 r. wymienili piec niespełniający norm ekologicznych na proekologiczne źródło ciepła korzystając z dofinansowania z Wydziału Środowiska i Rolnictwa UM.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Wrocławia

fot. UM Wrocławia

reklama

 

reklama