O programie „Czyste Powietrze”

Informacje o programie „Czyste Powietrze” w nowo otwartym punkcie

W Bielsku-Białej powstał punkt, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o programie „Czyste Powietrze”, wypełnić wniosek o dofinansowanie, a także zasięgnąć informacji o innych inicjatywach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Punkt działa w nowym budynku magistratu przy ul. Stojałowskiego 32 na 3 piętrze w pokoju 306 i czynny jest dla składających wniosek we wtorki w godzinach 8.00-13.00 oraz w czwartki w godzinach 12.00-17.00 – informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej (UM).

Mieszkańcom Bielsko-Białej łatwiej zdobyć wiedzę o programie „Czyste Powietrze”

Mieszkańcom Bielska-Białej łatwiej będzie skorzystać z programu „Czyste Powietrze”. Wszystko za sprawą podpisanego 5 maja w bielskim Ratuszu porozumienia gwarantującego otwarcie w mieście punktu obsługi właścicieli domów jednorodzinnych zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację – wymianę okien, drzwi zewnętrznych czy ocieplenie ścian – podkreśla bielski magistrat.

Celem ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych – przypomina UM. Podpisy pod porozumieniem złożyli Tomasz Bednarek, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. Właśnie na mocy tego porozumienia w mieście powstał punkt, w którym będzie można m.in. zaczerpnąć informacji o programie „Czyste Powietrze”.

Kilka słów przypomnienia o programie „Czyste Powietrze”

Magistrat podkreśla, że utworzenie punktu to wyjście naprzeciw osobom, które nie mają dostępu do komputera, gorzej radzą sobie z poruszaniem się w Internecie czy po prostu potrzebują szczegółowych informacji na temat programu. Wniosek o dofinansowanie można także wypełnić tak, jak dotąd, na stronie internetowej czystepowietrze.gov.pl. Magistrat dodaje, że cały budżet programu dla Polski wynosi 103 mld zł, a wydatkowanie pieniędzy ma się odbywać do 2029 r.

Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dofinansowanie można otrzymać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła spełniające najwyższe normy oraz na prace termomodernizacyjne. Dotacja może wynosić do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla podwyższonego poziomu – przypomniał przy okazji UM.

Na podstawie ms.bielsko-biala.pl

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UM w Bielsku-Białej

 

reklama