Hybrydami na służbie

Hybrydami na służbie

Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (KGP) znajduje się informacja o tym, że na kujawsko-pomorskich drogach będzie można spotkać cztery radiowozy z napędem hybrydowym.

Hybrydy trafiły na służbę do powiatów bydgoskiego, toruńskiego, inowrocławskiego i radziejowskiego. Jak zapewnia KGP, wszystko to w trosce o środowisko przyrodnicze.

Hybrydami na służbie w woj. kujawsko-pomorskim

Uroczyste przekazanie czterech samochodów z napędem hybrydowym, jednostkom terenowym Policji woj. kujawsko-pomorskiego, miało miejsce 6 lutego 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jak już wspomniano, nowe i proekologiczne radiowozy wyjadą na drogi czterech powiatów. Będą to powiaty bydgoski, toruński, inowrocławski i radziejowski. Zakup samochodów w całości został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Koszt pojazdów wyniósł ponad 312 tys. zł.

Nowe radiowozy z napędem hybrydowym zastąpiły cztery dotychczas używane pojazdy służbowe. Według KGP, wdrożenie do eksploatacji pojazdów z napędem hybrydowym umożliwi redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Ponadto nastąpi zmniejszenie zużycia paliwa oraz obniżenie poziomu hałasu.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

partner merytoryczny

 

reklama