Oczyści ze smogu

Filtr oczyści ze smogu powietrze w Poznaniu

Sieć handlowa Żabka poinformowała, że w ramach partnerstwa ze startupami Oxygen City i Airly postawiła w centrum Poznania filtr, który oczyści ze smogu przeszło 9 mln m3 powietrza w ciągu miesiąca. Taka ilość powietrza pozwoliłaby wypełnić całą bryłę Stadionu Narodowego aż dziewięć razy – podkreśla marka i dodaje, że walczy ze smogiem i bilansuje zanieczyszczenia wprowadzane poprzez eksploatację własnej floty samochodowej na terenie stolicy Wielkopolski. Filtr antysmogowy został postawiony przy ul. Matyi 8 w Poznaniu, przy Centrali firmy Żabka. Jego uruchomienie nastąpi 12 stycznia br.

Filtr, który oczyści ze smogu elementem realizacji strategii odpowiedzialności

Sieć Żabka podkreśla, że w swojej Strategii Odpowiedzialności określiła szereg założeń, mających na celu pozytywny wpływ na otoczenie. Jednym z nich jest budowanie partnerstw na rzecz pozytywnego wpływu na otoczenie. W tym celu Żabka Polska nawiązała współpracę z dwoma startupami, której efektem jest zlokalizowany w Poznaniu miejski filtr powietrza wyposażony w sensor mierzący aktualny poziom zanieczyszczenia.

Jako firma odpowiedzialna społecznie poszukujemy partnerstw, dzięki którym możliwe jest wypełnianie naszych zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Oxygen i Airly przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w stolicy Wielkopolski, zwłaszcza, że filtr został postawiony blisko naszego biura w centrum miasta, obok dworca PKP, gdzie każdego dnia przechodzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi – mówi Anna Grabowska, wiceprezes Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupa Żabka.

Stworzyliśmy miejski filtr powietrza, ponieważ nie chcemy biernie patrzeć, jak zatruwane są polskie miasta. Cieszymy się, że wspólnie z Żabką możemy realizować ten projekt w Poznaniu, po to aby ludziom żyło się lepiej – podkreśla Krzysztof Baranowski, prezes Oxygen City.

Jesteśmy partnerem projektu i odpowiadamy za urządzenia do pomiaru oraz prognozowania jakości powietrza w miastach. Będziemy w stanie dokładnie określić poziom zanieczyszczeń, co zapewni urządzeniu Oxygen optymalizację w oczyszczaniu. Dzięki naszym sensorom jakości powietrza oraz aplikacji mobilnej „inaczej widzisz powietrze, którym oddychasz” – dodaje Marta Szemraj, Country Manager Airly.

Filtr, który oczyści ze smogu i sensor, który będzie wskazywał poziom zanieczyszczenia

Do 12 stycznia br. przy urządzeniu Oxygen zostanie zainstalowany sensor, który na bieżąco będzie wskazywał poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami: PM2,5 oraz PM10 – dodaje sieć handlowa i wskazuje, że tryb pracy urządzenia Oxygen zostanie zaprogramowany zależnie od stopnia zanieczyszczenia powietrza zbadanego przez czujnik Airly oraz zależnie od pory dnia po to, aby zoptymalizować działanie urządzenia umożliwiając oczyszczanie powietrza w sposób najbardziej efektywny. Filtr służy do skutecznej walki ze smogiem, oczyszczając powietrze z zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery. Likwiduje przeszło 80% pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 jak również kurz, pyłki, grzyby, roztocza, bakterie i wirusy. Urządzenie emituje dźwięk o natężeniu poniżej 65 dB, czyli na poziomie głośności ruchu ulicznego, porównywalny także z hałasem związanym z pracą w biurze czy dźwiękiem głośnej rozmowy. Należy również podkreślić, że stacja filtrująca zasilana jest w całości energią z odnawialnych źródeł. Dodatkowo na filtrze zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Żabka Polska

Partner Portalu

reklama

reklama

 

partner merytoryczny