Elektryczne autobusy

Elektryczne autobusy do Bergamo

W sobotę, 3 lutego br., firma Solaris przekazała 12 autobusów elektrycznych przewoźnikowi z Bergamo (Włochy).

To pierwsze tego typu pojazdy polskiego producenta we Włoszech.

Elektryczne autobusy Solarisa trafiły do Włoch

Z kolei, jak podaje Solaris Bus & Coach, w marcu br. kolejnych 10 elektrycznych autobusów zasili flotę ATM w Mediolanie.
W uroczystym przekazaniu pierwszych elektrycznych Solarisów we Włoszech udział wziął Maurizio Martina, włoski minister środowiska oraz Giorgio Gori, burmistrz Bergamo.

Bardzo mnie cieszy zaufanie włoskich klientów do naszej marki. Bergamo dołączyło do wielu miast Półwyspu Apenińskiego, w których jeżdżą Solarisy, stawiając jednocześnie na sprawdzony i doceniony przez branżę model Urbino 12 electric. Pojazd nagrodzony tytułem „Bus of the Year 2017” – mówi Zbigniew Palenica, wiceprezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach.

Urbino electric, które trafiły na rynek włoski są napędzane osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 2 x 125 kW. Energia elektryczna magazynowana jest w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh. Do uzupełniania energii wykorzystywana jest ładowarka z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów z mocą 40 kW.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

 

reklama