Dziewięć autobusów elektrycznych

Dziewięć autobusów elektrycznych na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego

Zakończyła się dostawa dziewięciu zeroemisyjnych autobusów dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak zaznaczył dostawca autobusów, Ostrowiec Świętokrzyski stawia na rozwój elektromobilności w transporcie publicznym. Dzięki temu na ulice miasta wyjedzie dziewięć autobusów elektrycznych marki Yutong.

Dziewięć autobusów elektrycznych i dziewięć punktów ładowania

Postępowanie przetargowe obejmowało dostawę dziewięciu elektrycznych autobusów oraz zapewnienie im dziewięciu punktów ładowania zajezdniowego. Wybrana przez Ostrowiec Świętokrzyski oferta firmy Busnex Poland uzyskała najwyższą punktację w trzech kryteriach, charakteryzując się nie tylko najbardziej atrakcyjną ceną, ale również najdłuższą, 72-miesięczną gwarancją. Ponadto firma zaznaczyła, że jej oferta miała najlepsze parametry w zakresie zużycia energii. Umowa została podpisana 27 marca 2023 r., a właśnie teraz zakończyła się dostawa autobusów do miasta.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego Busnex Poland dostarczył dziewięć elektrycznych autobusów Yutong E9. Ten „elektryk” może pokonać na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów. Jest on dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności. Posiada też wydajny system klimatyzacji. Autobusy, które zakupił Ostrowiec Świętokrzyski, są wyposażone w tablice LED i LCD informacji pasażerskiej, system monitoringu wizyjnego oraz ładowarki USB.

Samorząd inwestuje w zeroemisyjny tabor dzięki dofinansowaniu z realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu „Zielony Transport Publiczny”.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Busnex Poland

Partner Portalu

Partner Portalu