Czyste Powietrze

Dzień otwarty Programu Czyste Powietrze

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu (WUW) poinformował, że w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW) zorganizowany został dzień otwarty Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

W minioną sobotę, pracownicy WFOŚiGW odpowiadali na pytania dotyczące warunków przyznawania pieniędzy, tłumaczyli też na jakie źródła ciepła można otrzymać pomoc finansową, a także pomagali przy wypełnianiu wniosków.

Dzień otwarty Programu Czyste Powietrze w Poznaniu

Jak podaje WUW, dzień otwarty cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko poznaniaków, ale również potencjalnych beneficjentów z całej Wielkopolski. Przez cały czas trwania wydarzenia pracownicy Funduszu udzielili blisko 100 konsultacji indywidualnych, a także odpowiedzieli na kilkadziesiąt telefonów i maili.

Największym problemem wywołującym smog jest niska emisja, dlatego należy podjąć wszelkie działania by skutecznie ją ograniczyć – zaznacza Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Przy okazji WUW przypomina, że od tego roku w Poznaniu oraz całym województwie wielkopolskim obowiązują przepisy uchwały antysmogowej. Niestety, stolica Wielkopolski nadal znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast, nie tylko w Europie, a jak dodaje urząd wojewódzki, głównym powodem tej sytuacji jest stosowanie do ogrzewania mieszkań paliwa stałego o niskiej jakości.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WUW

fot. WFOŚiGW w Poznaniu

 

reklama