DZIEŃ ANTYSMOG

DZIEŃ ANTYSMOG na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W ramach kontynuacji spotkań z cyklu ON AIR Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UP) organizuje DZIEŃ ANTYSMOG (czytaj też tutaj). Spotkanie odbędzie się 13 stycznia 2022r. w godzinach 10.00-12.00 i przeprowadzone zostanie w trybie hybrydowym.

DZIEŃ ANTYSMOG – co zaplanowano?

Wydarzenie to skierowane jest do społeczności akademickiej, wykładowców, a także do uczniów szkół średnich, którzy interesują się, ale również wiążą swój rozwój zawodowy z kwestiami ochrony środowiska – zaznacza organizator i wskazuje, że tematyka spotkania dotyczy bardzo aktualnej problematyki związanej ze zjawiskiem smogu, ze szczególnym uwzględnienie aglomeracji poznańskiej. Wydarzenie rozpocznie wykład prof. Bogdana Chojnickiego z Katedry Meteorologii UP, dotyczący zagadnień związanych z zanieczyszczeniami powietrza ze wskazaniem ich wypływu na atmosferę i otaczające środowisko.

DZIEŃ ANTYSMOG

Następnie zostaną przedstawione działania Ekopatrolu Straży Miejskiej w Poznaniu, związane z lokalizowaniem źródeł niskiej emisji, przyczyniającej się do pogłębiania zjawiska smogu na terenie stolicy Wielkopolski. Dodatkowo, suport techniczny Ekopatrolu w Hali Maszyn Katedry Inżynierii Biosystemów, w trakcie trwania wydarzenia zaprezentuje nowoczesne metody lotniczego monitoringu jakości powietrza – drony pomiarowe wraz z czujnikami. Zwieńczeniem wydarzenia będzie zaprezentowanie przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu uchwał antysmogowych, obowiązujących na terenie województwa wielkopolskiego, jako dopełnienie tematyki spotkania od strony legislacyjnej.

Teraz DZIEŃ ANTYSMOG, a w lutym DZIEN EKOENERGETYKI

Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UP wskazuje, że w cyklu spotkań ON AIR, oprócz Dnia ANTYSMOG, planowany jest także DZIEŃ EKOENERGETYKI, który ze względu na sytuację pandemiczną został przeniesiony – z 16 grudnia 2021 r. – na nowy termin i odbędzie się 24 lutego 2022 r.

Wszystkie spotkania odbywają się pod patronatem Komitetu Inżynierii Środowiska PAN, a patronat medialny sprawują sozosfera.pl i „Drzewo Franciszka”.

Organizator zaprasza do aktywnego udziału w formie stacjonarnej (w sali A 100 przy ul. Wojska Polskiego 50) lub w formie online na platformie ZOOM (kliknij tutaj).

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

 

reklama