Sensory monitorujące jakość powietrza

Dwa sensory monitorujące jakość powietrza na SGGW

Dzięki współpracy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) z firmą DPDgroup na ternie kampusu uczelni na Ursynowie zainstalowano dwa sensory monitorujące jakość powietrza. Jak zaznacza SGGW, w ten sposób uczelnia stała się częścią sytemu badającego jakość powietrza w Warszawie i dodaje, że w ramach projektu Breathe, firma DPD zainstalowała w stolicy 120 takich czujników.

Sensory monitorujące jakość powietrza na przeciwległych krańcach kampusu

Mierniki monitorujące jakość powietrza zostały zlokalizowane na przeciwległych krańcach kampusu SGGW – w części parkowej i od strony ruchliwych arterii Ursynowa – przekazując informacje o jakości powietrza w swoim najbliższym otoczeniu.

Dzięki tej współpracy powstają pod moim kierunkiem pierwsze projekty licencjackie. Badania empiryczne wykorzystują bieżące obserwacje wskazań prowadzone na Ursynowie, w Centrum i na Bródnie przy ciągach transportowych i w oddaleniu od nich. Jest to potwierdzenie, że młode pokolenie jest coraz bardziej świadome wyzwań związanych z warunkami życia w miastach i wie, że to właśnie konkretna informacja jest katalizatorem pozytywnych zmian w naszym otoczeniu – mówi prof. dr hab. Bogdan Klepacki, kierownik Katedry Logistyki w Instytucie Ekonomii i Finansów SGGW.

Uczelnia dodaje, że aktualną mapę jakości powietrza wokół adresu doręczenia można zobaczyć na stronie internetowej dpd.com.pl prowadzącej do aplikacji webowej AirDiag™.

Na podstawie media.sggw.pl

rys. SGGW

reklama

reklama

 

reklama