Dostawa sześciu autobusów

Dostawa sześciu autobusów elektrycznych zrealizowana

Zakończyła się realizacja podpisanej w lipcu ubiegłego roku umowy, której przedmiotem była dostawa sześciu autobusów elektrycznych (Urbino 12 electric) do Malborka. Dostarczone pojazdy zapoczątkowują elektryfikację transportu publicznego w tym mieście – zaznacza Solaris Bus & Coach. Od teraz mieszkańcy Malborka będą mogli korzystać z cichych i energooszczędnych bateryjnych autobusów – zaznacza producent.

Dostawa sześciu autobusów elektrycznych dla MZK w Malborku

Producent autobusów zaznacza, że zrealizował kontrakt, przedmiotem którego była dostawa sześciu autobusów elektrycznych w wersji niskopodłogowej o długości 12 m dla Malborka. Według firmy Solaris Bus & Coach, inwestycja miasta w pojazdy elektryczne lokuje Miejski Zakład Komunikacji w Malborku (MZK) wśród najbardziej nowoczesnych przewoźników Europy. Nowe elektrobusy zasiliły dotychczasowy tabor Solarisów, z których część zadebiutowała na ulicach miasta już w 2012 r.

Niezwykle się cieszę, że bierzemy udział w procesie włączania bezemisyjnych pojazdów do sieci lokalnego transportu miejskiego w Malborku. Ten proces ma ogromne znaczenie dla wszystkich mieszkańców, nie tylko samych pasażerów. Nowoczesna komunikacja powinna być cicha, czysta i bezpieczna. Wierzę, że elektryczne modele Urbino w dużej mierze się do tego przyczynią – powiedział Petros Spinaris, członek Zarządu Solaris Bus & Coach, odpowiedzialny za obszar sprzedaży, marketingu i customer service.

Dostawa sześciu autobusów z bateriami Solaris High Energy

Dostarczone pojazdy są wyposażone w baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh. Autobusy zostały konstrukcyjnie przygotowane do zarówno wolnego, jak i szybkiego uzupełniania energii. W ciągu dnia autobusy będą ładowane w krótkim czasie za pomocą tzw. pantografów odwróconych – zbudowanych na pętlach w Piaskach oraz przy malborskim Cmentarzu Komunalnym. Z kolei po zakończonej pracy Urbino electric będą podłączane do ładowarek plug-in na zajezdni.

Każdy z autobusów może pomieścić 26 pasażerów na miejscach siedzących. Płynną jazdę bez gwałtownych wibracji zapewni kierowcom i pasażerom oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 125 kW każdy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

 

reklama