Dofinansowanie do wymiany ogrzewania

Dofinansowanie do wymiany ogrzewania

Wzorem lat poprzednich mieszkańcy Częstochowy mogą starać się o dotacje z budżetu miasta do wymiany systemów grzewczych na bardziej efektywne, proekologiczne źródła ciepła.

Jak zaznacza Urząd Miasta Częstochowy (UM), wnioski można składać do 28 czerwca br. w kancelarii UM przy ul. Śląskiej.

W Częstochowie można starać się o dofinansowanie do wymiany ogrzewania

Na wsparcie finansowe mogą liczyć mieszkańcy, którzy zdecydują się na modernizację systemów grzewczych w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta.

Jak tłumaczy częstochowski magistrat, modernizacja ma polegać na trwałym zdemontowaniu źródła ciepła (kotła) opalanego węglem (także typu ekogroszek), miałem, bądź koksem. W jego miejsce powinno zostać zastosowane nowe, proekologiczne źródło ciepła.

W przypadku zastąpienia ogrzewania węglowego kotłem gazowym lub olejowym kwota dotacji wyniesie do 70% kosztów netto. Dofinansowanie nie obejmuje jednak kosztów projektu i montażu. Dotychczasowe ogrzewanie można zastąpić podłączając nieruchomość do miejskiej sieci centralnego ogrzewania bądź ogrzewaniem elektrycznym. Również w tym wypadku można liczyć na dotację w wysokości do 70% kosztów. Nie może ono jednak być większe niż 6 tys. zł.

Częstochowski ratusz zaznacza, że jeśli nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci gazowej lub ciepłowniczej, to można otrzymać dofinansowanie do wymiany kotła starego typu na proekologiczny piec na paliwo stałe (np. ekogroszek) 5 klasy. Dotacja wyniesie wówczas maksymalnie do 50% kosztów netto zakupu nowego kotła. Nie obejmie ona także kosztów projektu i montażu. Wysokość dotacji w takim wypadku nie może też przekroczyć 4 tys. zł.

Na wnioski o dofinansowanie UM będzie czekać do 28 czerwca br. aplikacje można składać w kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13, pok. 3.

Na podstawie www.czestochowa.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

 

reklama