Bateryjny autobus

Bateryjny autobus z Polski na Litwę

Miasto Taurogi jako pierwsze na Litwie zakupiło autobus elektryczny marki Solaris. 21 marca spółka Solaris Bus & Coach podpisała z miejskim przewoźnikiem umowę na dostawę pojazdu maki Urbino 8,9 LE electric.

Pierwszy bateryjny autobus od Solarisa na Litwie za rok

Jak informuje producent autobusów z Bolechowa koło Poznania, pierwszy bateryjny Solaris wyjedzie na ulice litewskiego miasteczka najpóźniej w marcu 2020 r.

Urbino 8,9 LE electric to pierwszy autobus elektryczny Solarisa zamówiony na Litwie – zaznacza spółka. Pojazd nabył miejski przewoźnik z Taurogów – firma UAB Tauragės autobusų parkas.

Jak zaznacza Solaris Bus & Coach, pasażerowie miasteczka będą mogli poczuć komfort podróży niezwykle cichym i proekologicznym autobusem elektrycznym najpóźniej w marcu przyszłego roku. Właśnie do tego czasu, w myśl umowy, ma nastąpić dostawa pojazdu.

Niemal 9-metrowej długości elektrobus będzie wyposażony w baterie 120 kWh, które będą ładowane poprzez wtyczkę plug-in za pomocą ładowarki pokładowej. Jednostka napędowa pojazdu to silnik elektryczny o mocy 160 kW. Urbino zabierze na pokład 34 pasażerów, w tym 24 na miejscach siedzących.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

partner merytoryczny

reklama

 

reklama