Elektryczny autobus szkolny dla gminy Sadowne

Osiąga na jednym ładowaniu ponad 350 km. Mowa o pojeździe, jakim jest elektryczny autobus szkolny Yutong ICE12, który odebrała gmina Sadowne. Dostarczyła go firma Busnex Poland (BxP), dla której jest to kolejny zrealizowany kontrakt z sektora komunikacji szkolnej. Elektrobusy marki Yutong wożą uczniów w gminach: Bobowa, Śniadowo, Ojrzeń, Ożarów Mazowiecki i Jawornik Polski – podał ich dystrybutor.

Elektryczny autobus szkolny – jak jest wyposażony?

Yutong ICE12 jest z powodzeniem wykorzystywany przez samorządy nie tylko jako typowy autobus szkolny. Dzięki wysokiemu zasięgowi – przekraczającemu 350 kilometrów – wozi dzieci także na wycieczki do kina czy teatru, zapewniając wysoki komfort podróży. Dlatego cieszymy się, że jego walory doceniła także gmina Sadowne – powiedział Marcin Kucharski, prezes Zarządu BxP.

Elektryczny autobus szkolny Yutong ICE12 liczy blisko 12,5 m długości. Jest on wyposażony w automatyczną klimatyzację, elektryczne ogrzewanie, fotele z pasami bezpieczeństwa i windę. Ta ostatnia zapewnia dostęp do pojazdu osobom niepełnosprawnym oraz o ograniczonej mobilności. Poza dostarczeniem elektrobusu, Busnex Poland zapewnił także stację do jego ładowania.

Zakup elektrobusu z dofinansowaniem

Zakup elektrycznego autobusu szkolnego wraz z infrastrukturą do ładowania przez gminę Sadowne jest realizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 2,94 mln zł. Wsparcie zostało pozyskane w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. Dotacja została przyznana w 2022 r., a w pierwszym kwartale 2023 r. samorząd ogłosił przetarg i wybrał ofertę Busnex Poland. Z końcem roku autobus został odebrany przez gminę Sadowne.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. BxP

Partner Portalu

Partner Portalu