o programie Czyste Powietrze

Akcja szkoleniowa o programie Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW) przypomina, że na Dolnym Śląsku trwają szkolenia dla pracowników gmin i powiatów dotyczące rządowego programu „Czyste Powietrze”.

W zorganizowanym w ramach cyklu, spotkaniu w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu wzięło udział 32 urzędników. Do tej pory WFOŚiGW zorganizował już spotkania w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Kłodzku, Legnicy i Świdnicy.

Akcja szkoleniowa dla samorządowców z Dolnego Śląska o programie Czyste Powietrze

Celem szkoleń jest m.in. przybliżenie zasad prawidłowego wypełniania wniosków. Doradcy energetyczni WFOŚiGW we Wrocławiu doradzają także samorządowcom, jak skutecznie informować Dolnoślązaków o możliwościach pozyskania wsparcia z programu „Czyste Powietrze”.

Jak zaznacza WFOŚiGW, szkolenia to ważna pomoc dla gmin, bo mieszkańcy niejednokrotnie pierwsze swoje kroki po informacje o zasadach programu kierują do urzędów gmin. Na Dolnym Śląsku program Czyste Powietrze obsługuje właśnie WFOŚiGW we Wrocławiu. Punkty obsługi klienta działają we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy. – To kompleksowy program, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych, mogą nie tylko wymienić przestarzałe piece m.in. na kotły gazowe czy pompy ciepła, ale i pozyskać pieniądze na ocieplenie swoich domów oraz wymianę okien i drzwi. W efekcie program przyczyni się do poprawy czystości powietrza, ale i przyniesie oszczędności dla kieszeni zwykłego Kowalskiego, który będzie płacił mniej za ogrzewanie – komentuje Łukasz Kasztelowicz, prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Rząd zamierza przeznaczyć na program 103 mld zł w ciągu 10 lat.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW we Wrocławiu

fot. WFOŚiGW we Wrocławiu

reklama

 

reklama