40 oczyszczaczy powietrza

40 oczyszczaczy powietrza dla żłobków i przedszkoli

Łącznie 40 oczyszczaczy powietrza trafiło w ostatnich dniach do wszystkich miejskich żłobków oraz przedszkoli – poinformował Urząd Miejski w Mielcu (UM). Oficjalnego przekazania oczyszczaczy dla Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Mielcu dokonała 28 lipca, Adriana Miłoś, wiceprezydent Mielca. W przekazaniu uczestniczyli również Barbara Grzech, koordynator ds. przedszkoli oraz Jakub Nawalany z Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami UM.

40 oczyszczaczy powietrza by poprawić jakość powietrza w żłobkach i przedszkolach

Pomysł na zastosowanie 40 oczyszczaczy powietrza zrodził się rok temu – przypomina UM i dodaje, że Jacek Wiśniewski, prezydent miasta, zaznaczył wówczas, iż to właśnie przedszkola i żłobki wymagają szczególnej uwagi i trzeba dążyć, by były coraz bezpieczniejsze, także pod kątem jakości powietrza. Wtedy też, pierwsze cztery oczyszczacze pojawiły się w Żłobku Miejskim nr 3 w Mielcu, a cel jest jeden – poprawić powietrze w miejscach, w których na co dzień przebywają najmłodsi mieszkańcy miasta.

– Tak jak zapowiadałem rok temu, dołożyliśmy wszelkich starań, by oczyszczacze trafiły do wszystkich placówek i tak się właśnie stało, z czego bardzo się cieszę. Liczę, że będą miały pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci – powiedział prezydent Wiśniewski.

Zakup oczyszczaczy powietrza nie był potrzebny w przypadku nowego budynku Przedszkola Miejskiego Nr 20, gdzie są już wbudowane odpowiednie filtry czyszczące powietrze – wyjaśnia mielecki magistrat. Wszystkie inne placówki wzbogacone zostały oczyszczaczami, a ich liczba przypadająca na placówkę zależna jest od wielkości przedszkola oraz żłobka.

40 oczyszczaczy powietrza, które neutralizują również wirusy i bakterie

Oczyszczacze powietrza neutralizują cząsteczki wirusów i bakterii, co w dobie pandemii było bardzo mocnym argumentem przemawiającym za zakupem oczyszczaczy do wszystkich miejskich żłobków i przedszkoli. Oczywiście niezmiennie ważne jest przestrzeganie obostrzeń – systematyczna dezynfekcja rąk, zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych, zachowywanie bezpiecznej odległości społecznej. Myślę, że oczyszczacze powietrza, jako forma poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, jest bardzo dobra – zaznaczyła wiceprezydent Miłoś.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Mielca

fot. UM Mielca

 

reklama