25 trolejbusów dla rumuńskiego miasta

25 trolejbusów dla rumuńskiego miasta

Na mocy podpisanej w grudniu umowy polski producent w ciągu 12 miesięcy przygotuje 25 trolejbusów dla rumuńskiego miasta. 25 przegubowych, niskopodłogowych i bezemisyjnych trolejbusów pojedzie do klienta, którym jest rumuńskie miasto Braszow. Wartość kontraktu wynosi niemal 19 mln euro – podał Solaris Bus & Coach.

25 trolejbusów dla rumuńskiego miasta – by ograniczyć zanieczyszczenie powietrza

21 grudnia 2020 r. Solaris i władze miasta Braszowa, podpisali umowę na dostawę 25 trolejbusów dla rumuńskiego miasta. Będą to pojazdy marki Solaris Trollino 18. Warto wspomnieć, że w lipcu 2020 roku producent zakończył dostawy do tego miasta z wcześniejszego zamówienia – na 26 pojazdów tego typu. Inwestycja w nowoczesne i proekologiczne trolejbusy pozwoli operatorowi z miasta Braszów na wymianę całej dotychczas użytkowanej floty trolejbusów oraz jej znaczącą rozbudowę – zaznacza polski producent. Ponadto, na nowych liniach komunikacyjnych uruchomionych w mieście, trolejbusy Trollino zastąpią autobusy spalinowe.

Jak podaje Solaris Bus & Coach, głównym celem wspartego środkami europejskimi projektu wymiany floty jest redukcja zanieczyszczeń w centrum miasta. Trollino 18 to pojazdy całkowicie bezemisyjne i ciche. Modele zamówione przez Braszow będą wyposażone w silnik elektryczny o mocy 240 kW. Dzięki bateriom trakcyjnym pojazdy będą mogły pokonać odcinek trasy bez podłączenia do sieci trakcyjnej, na przykład w przypadku braku

zasilania w sieci będą mogły bezpiecznie opuścić skrzyżowanie.

25 trolejbusów dla rumuńskiego miasta – jak będą wyposażone?

Wszystkie Trollino wyposażone będą w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, a na pokładzie trolejbusów nie zabraknie systemu monitoringu, ekranów systemu informacji pasażerskiej i ładowarek USB, przy pomocy których pasażerowie będą mogli doładować telefony lub tablety. Na pokładzie osiemnastometrowego Trollino podróżować będzie mogło 133 pasażerów, w tym 41 na miejscach siedzących.

Na podstawie www.solarisbus.com

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny

reklama