dofinansowanie fotowolatiki

134 wnioski o dofinansowanie fotowoltaiki

Blisko dwieście ankiet dotarło do Urzędu Miasta w związku z naborem wniosków do programu parasolowego mającego na celu instalację na obiektach prywatnych paneli fotowoltaicznych oraz rezygnację z pieców węglowych – poinformował Urząd Miasta Piły.

Realizacja zaplanowanych w ramach tego projektu przedsięwzięć ma w znaczący sposób przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście.

Wnioski o dofinansowanie fotowoltaiki wezmą udział w konkursie

Po przyjęciu dokumentów przez pilski magistrat zostały one poddane weryfikacji. W jej wyniku stwierdzono, że 134 wnioski spełniają określone wymagania i te aplikacje zostały przekazane w ramach naboru organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Łączna wartość wnioskowanych inwestycji wyniosła ponad 4 mln zł. O ewentualnym dofinansowaniu zadecydują wyniki konkursu.

Miasto będzie szukać kolejnych źródeł finansowania tego typu inwestycji. Mamy przygotowaną dokumentację i będziemy z niej korzystać. Działanie to doskonale wpisuje się w program pn. „Piła – dzieło otwarte”. Jest w nim segment pod nazwą Zielone Miasto. Zamierzamy likwidować źródła niskiej emisji, którymi w okresie zimowym najczęściej są domki jednorodzinne – komentuje Piotr Głowski, prezydent miasta.

Na podstawie www.pila.pl

fot. sozosfera.pl