Przemysł i nauka idą razem

Realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, zmierzających do wypracowania innowacyjnych rozwiązań, wzmocnienia efektywności i bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska – to główny cel podpisanych 16 października br. umów. Sygnowali je przedstawiciele PKN ORLEN oraz dwóch uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Warszawskiej.
 
Zawarte umowy ułatwią uruchomienie kolejnych projektów, służących rozwijaniu i wdrażaniu rozwiązań technologicznych związanych z ochroną środowiska w obszarach petrochemii, rafinerii, chemii, energetyki oraz wydobycia gazu i ropy. Przewidują również możliwość prowadzenia współpracy w zakresie podnoszenia kwalifikacji absolwentów obu uczelni o umiejętnościach i specjalizacjach zgodnych z profilem działalności PKN ORLEN.
 
uscisk-dloni
 
Współpraca z PKN ORLEN jest tym ważniejsza, że nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej będzie szczególnie promowała wspólne projekty biznesu i ośrodków badawczych – powiedział prof. Tomasz Szmuc, prorektor ds. Współpracy AGH.
 
Na podstawie: www.orlen.pl
fot. www.morguefile.com

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny