Poligon doświadczalny

Studenci – członkowie Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Opolskiego zakończyli swój pobyt w Stobrawskim Parku Krajobrazowym (SPK), gdzie prowadzili badania terenowe, obrączkowanie nietoperzy i gołębi siniaków. – To nie było łatwe zadanie. Obrączkowanie odbywa się o zmierzchu i nocą, a dodatkowo gołębie siniaki zajmują dziuple dzięciołów, które zlokalizowane są wysoko nad ziemią – poinformował Ireneusz Hebda, dyrektor Opolskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.
 
Dla młodych naukowców pobyt w Stobrawskim Parku Krajobrazowym to wspaniały poligon doświadczalny. Poczynione tu obserwacje zostaną wykorzystane w pracach magisterskich i innych publikacjach naukowych.
 
Jednocześnie w SPK zakończyło się obrączkowanie młodych osobników orlika krzykliwego. Obecność tego ptaka na terenie Parku jest unikalnym zjawiskiem, gdyż orliki występują w naszym kraju najczęściej w regionie warmińsko-mazurskim i południowo-wschodniej Małopolsce. Stobrawska populacja stanowi więc wyspę na mapie rozmieszczenia tego gatunku w Polsce.
 
Na podstawie: http://opolskie.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu