zmieniony Zarząd NFOŚiGW

Zmieniony Zarząd NFOŚiGW

Ministerstwo Środowiska (MŚ) poinformowało, że wczoraj Henryk Kowalczyk, minister środowiska wręczył Markowi Ryszce nominację na stanowisko zastępcy prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Jednocześnie szef resortu powierzył temu wiceprezesowi funkcję pełniącego obowiązki prezesa Zarządu NFOŚiGW.

Zmieniony Zarząd NFOŚiGW – minister środowiska wręczył dwie nominacje

Jak podaje MŚ, nominację odebrała również Anna Mańk, która została powołana na stanowisko wiceprezesa Zarządu NFOŚiGW.

Marek Ryszka będzie pełnił obowiązki prezesa Zarządu NFOŚiGW do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego szefa tej instytucji.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni ważną rolę w finansowaniu w Polsce inwestycji proekologicznych. Jego działania wpływają na poprawę stanu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie całego kraju. Jeszcze raz pragnę pogratulować nominacji i życzyć owocnej i wytężonej pracy – powiedział minister Kowalczyk.

Jak podaje MŚ, Zarząd NFOŚiGW składa się obecnie z czterech członków. W skład tego organu wchodzą: Marek Ryszka, zastępca, pełniący obowiązki prezesa Zarządu oraz zastępcy prezesa: Anna Mańk, Dominik Bąk i Artur Michalski.

Na podstawie www.gov.pl

fot. MŚ