W sieci taniej

Do 31 grudnia br. sopocki magistrat zostanie podłączony do sieci ciepłowniczej. 12 listopada br. podpisano w tej sprawie umowę, regulującą dostawy ciepła sieciowego dla budynku Urzędu Miasta Sopotu. Ma to przynieść oszczędności na poziomie 26%.
 
Do sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie także siedem obiektów użyteczności publicznej: Zespół Szkół Specjalnych nr 5, Zespół Szkół z ul. Książąt Pomorskich, Przedszkole nr 1, Zespół Szkół Handlowych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, przychodnia i kompleks dworcowy.
 
Ale to nie wszystko. Kolejnym krokiem będzie rozbudowa sieci ciepłowniczej w Górnym Sopocie. Zgodnie z przewidywaniami, ma to wpłynąć na redukcję emisji CO2 do atmosfery. Co istotne, oszczędzą również mieszkańcy. Szacowane oszczędności dla społeczności Górnego Sopotu to ok. 3 mln zł rocznie.
Aktualnie władze miasta czekają na potwierdzenie dofinansowania inwestycji ze środków unijnych. Jeśli projekt otrzyma wsparcie, gwarantuje to realizację całego przedsięwzięcia do końca 2016 r.
 

Partner Portalu

Partner Portalu