Spotkanie poświęcone wodorowi

Spotkanie poświęcone wodorowi

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) poinformował, że zainaugurował cykl spotkań pn. „Business Breakfast”. Pierwsze z nich, podczas którego głos zabrali przedstawiciele m.in. Lotosu, Orlenu, ASE czy Klastra Wodorowego to spotkanie poświęcone wodorowi.

WFOŚiGW w Gdańsku zorganizował spotkanie poświęcone wodorowi

Czy wodorem można napędzać autobusy miejskie? Czy da się go pozyskiwać z fotowoltaiki? Jakie znaczenie dla środowiska i gospodarki mogą mieć technologie wodorowe? To tylko kilka z wielu pytań, które pojawiały się w czasie pierwszego spotkania networkingowego „Business Breakfast: porozmawiajmy o wodorze” – wskazuje WFOŚiGW.

Wodór jako tanie, czyste i niezwykle wydajne paliwo to unikalna szansa na upowszechnienie nowych technologii energetycznych w Polsce i na Pomorzu. WFOŚiGW posiada finansowe instrumenty wsparcia dla takich inicjatyw i to spotkanie jest pierwszym sygnałem mówiącym o tym, że nie tylko możemy, ale przede wszystkim chcemy wspierać rozwój technologii wodorowych na Pomorzu – tłumaczył Marcin Osowski, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Wśród gości spotkania znaleźli się przedstawiciele m.in. Grupy Lotos, Orlen, ASE czy Klastra Wodorowego. Obecność Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego, potwierdziła wsparcie rządu dla podejmowania inicjatyw wodorowych – zaznacza WFOŚiGW i dodaje, że wyrazem tego jest także powołanie pełnomocnika rządu do spraw gospodarki wodorowej, odpowiadającego za stworzenie strategii wykorzystywania technologii wodorowych, które znajdą zastosowanie m.in. w energetyce i transporcie.

Spotkanie poświęcone wodorowi, bo polska energetyka stoi przed ogromnym wyzwaniem

Możliwość pozyskiwania i wykorzystywania wodoru to ogromna szansa dla Polski w obliczu zmian klimatycznych oraz zanieczyszczenia środowiska. Krajowa energetyka, dotychczas opierająca się na paliwach kopalnych, stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakie stawia Europejski Zielony Ład powiedziała Teresa Jakubowska, wiceprezes WFOŚiGW w Gdańsku. Fundusz zaznaczył, że dzięki własnym technologiom produkcji i dystrybucji wodoru, Polska to wyzwanie może przekuć w sukces. – A WFOŚiGW ma ambicję i misję być kluczowym integratorem tych rozwiązań w naszym regionie – dodał Marcin Osowski.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. WFOŚiGW w Gdańsku

reklama

reklama

 

partner merytoryczny