Pożyczka ekspresowa na proekologiczne cele

Pożyczka ekspresowa na proekologiczne cele

Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań dzisiejszego świata. Stale rośnie zatem wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), które pozytywnie wpływają na środowisko przyrodnicze i pomagają je chronić. Na drodze do zielonej energetyki Bank Pekao proponuje specjalną pożyczkę na cele proekologiczne. Akcja „Zadbaj o dobry klimat” to nowa oferta „Pożyczki Ekspresowej na cele ekologiczne” na preferencyjnych warunkach – z RRSO 8,3% i prowizją 0%.

Wykorzystanie OZE rośnie, ale to niejedyny sposób by być proekologicznym

W 2009 r. udział Polski w europejskim wykorzystaniu OZE wynosił zaledwie 0,59% – przypomina Bank Pekao i dodaje, że w ciągu kolejnych 10 lat nastąpił jednak ogromny postęp w tym zakresie, a moc działających instalacji zwiększyła się 3,5‑krotnie, z 1,75 do 8,23 GW. Przełożyło się to na obecny udział na poziomie 1,53%, a widok dachów pokrytych kolektorami słonecznymi lub panelami fotowoltaicznymi na stałe wpisał się w polski krajobraz. Polacy powoli przyzwyczajają się również do elektrycznych i hybrydowych samochodów oraz motocykli, które zdobywają coraz większą popularność wśród zmotoryzowanych – dodaje bank.

Jednak wykorzystywanie OZE lub kupno elektrycznego samochodu to nie jedyne sposoby, jakimi możemy dbać o nasze środowisko. W trosce o planetę można wymienić swój węglowy kocioł centralnego ogrzewania, zainstalować w domu pompę ciepła albo wymienić okna i drzwi na takie, które będą w większym stopniu izolować dom od warunków panujących na zewnątrz – podpowiada bank.

Dla kogo i na jakich warunkach pożyczka ekspresowa na proekologiczne cele

Wszystkie ww. działania można zrealizować z nową pożyczką Banku Pekao. Co najważniejsze, z jej preferencyjnych warunków może skorzystać każdy, nie tylko dotychczasowi klienci. Decydując się na ofertę banku, można otrzymać od 5 tys. do 50 tys. zł pod warunkiem, że co najmniej 80% tej kwoty przeznaczone zostanie na realizację jednego z wymienionych przez bank proekologicznych celów. Należy do nich zakup i montaż odnawialnych źródeł energii, takich jak kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Z pożyczki można skorzystać na montaż kotłów centralnego ogrzewania (z wykluczeniem kotłów węglowych), pomp ciepła, a także okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu. Bank wspiera również zakup samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym.

Bank Pekao wspiera osoby, które chcą zadbać o dobry klimat naszej planety. Dzięki nowej ofercie „Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne” oferujemy naszym klientom – zarówno nowym, jak i dotychczasowym – możliwość pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Ekologia jest dla nas niezwykle ważna i dlatego przechodzimy od słów do czynów – mówi Wojciech Werochowski, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao.

Okres spłacania pożyczki można rozłożyć nawet na 10 lat, dzięki czemu wysokość raty można dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. Specjalne warunki są dostępne dla wszystkich zainteresowanych do 30 czerwca br.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Bank Pekao

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama