Podsumowanie inwestycji środowiskowych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 (POIŚ), a także plany na kolejną perspektywę finansową – to główne zagadnienia poruszane podczas spotkania Macieja Grabowskiego, ministra środowiska i wiceministra Janusza Ostapiuka z przedstawicielami Narodowego oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

W trakcie spotkania, które odbyło się 9 czerwca br., skupiono się na omówieniu realizacji projektów oraz procesu zamykania POIŚ-u 2007-2013 przez wojewódzkie fundusze. Uczestnicy rozmawiali także o współpracy i wspólnej strategii działań NFOŚiGW i WFOŚiGW w ramach POIŚ 2014-2020.
Według stanu na koniec maja 2015 r., w ramach POIŚ-u podpisano 1050 umówo dofinansowanie przedsięwzięć i działań środowiskowych na łączną kwotę ok. 21,1 mld zł, z czego zakończono realizację 525 zadań, wartych w sumie ok. 4,7 mld zł. Wojewódzkie fundusze podpisały 503 umowy z beneficjentami o wartości ok. 6,4 mld zł, co stanowi 31% całkowitej alokacji na środowiskowe priorytety POIŚ 2007-2013.












