Mieszkańcy Rudy Śląskiej uregulują opłatę śmieciową za pomocą aplikacji mObywatel

Urząd Miasta Ruda Śląska (UM) przekazał, że za pośrednictwem aplikacji mObywatel, mieszkańcy miasta mogą już uregulować opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest to kolejna usługa udostępniona w ramach platformy ePłatności Centralnego Ośrodka Informatyki.

mObywatel – łatwy sposób na opłacenie należności

W aplikacji znaleźć można bieżące zobowiązania wynikające z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz – w przypadku osób, które takowe posiadają – zaległe opłaty. Magistrat przypomniał, że należność należy uiścić do piętnastego dnia miesiąca, następującego po miesiącu, którego dotyczy opłata.

Od grudnia ubiegłego roku rudzianie mogą w ten sposób opłacać podatek od nieruchomości. Teraz nasz udział w pilotażowym programie rozszerzył się o „opłatę śmieciową” powiedział Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. Projekt ePłatności realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Centralny Ośrodek Informatyki przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Standardem Płatności – operatorem systemu płatności mobilnych BLIK.

Mieszkańcy, którzy wolą regulować należności w urzędzie, mogą to zrobić w jednej z trzech kas lub skorzystać z opłatomatów. Są to urządzenia pozwalające zrealizować wybrane płatności urzędowe, w tym za zagospodarowanie i odbiór odpadów.

Na podstawie nadesłanej informacji

Fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu