PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała o nawiązaniu współpracy z Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”. W ramach wspólnych działań zaplanowano zakup magazynu energii, a także modernizację instalacji fotowoltaicznej w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Ich realizację umożliwi dofinansowanie z Fundacji PGE.
Magazyn energii i modernizacja instalacji fotowoltaicznej
– Park Narodowy „Bory Tucholskie” to kolejny park, który dołączył do wspieranych przez Fundację PGE instytucji ochrony przyrody. Obszar, jaki zajmuje charakteryzuje się unikalnym i niespotykanym na innych terenach Polski ekosystemem. Dzięki naszej współpracy będziemy mogli przybliżać zwiedzającym walory Parku Narodowego “Bory Tucholskie” i jego wartość w skali całego kraju. Cieszę się, że po raz kolejnym możemy być częścią ważnej inicjatywy na rzecz ochrony przyrody i środowiska – powiedziała Katarzyna Wasilewska, wiceprezes zarządu Fundacji PGE.
Kluczowe działania to zakup magazynu energii oraz modernizacja instalacji w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Inwestycja pozwoli na lepsze wykorzystanie energii pozyskiwanej z paneli fotowoltaicznych – podkreśla PGE.
– Zakupiony w ramach projektu magazyn energii oraz modernizacja instalacji umożliwią skuteczniejsze wykorzystywanie energii pozyskiwanej z paneli fotowoltaicznych, co jest niezwykle ważne dla poprawy funkcjonowania Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Traktujemy ten projekt jako początek naszej wspólnej drogi z PGE, która ma na celu podejmowanie kolejnych działań na rzecz ochrony i poprawy środowiska – mówi mgr inż. Janusz Kochanowski, Dyrektor Parku Narodowego „Bory Tucholskie” – skomentował Janusz Kochanowski, dyrektor parku.
Kilka słów o Parku Narodowym „Bory Tucholskie”
Park Narodowy „Bory Tucholskie” powstał w 1996 roku. Jego misją jest przede wszystkim ochrona unikalnego w skali Polski i Europy sandrowo-pojeziernego typu krajobrazu i występującej tam przyrody. Priorytetowym zadaniem jest zachowanie naturalnej specyfiki jezior, zwłaszcza lobeliowych, torfowisk i borów sosnowych, w tym wyróżniających się – borów chrobotkowych.
Na podstawie nadesłanej informacji
fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)