Monitoring środowiska

Monitoring środowiska z dofinansowaniem

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (WFOŚiGW) poinformował, że dofinansował monitoring jakości wód i jakości powietrza na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Monitoring będzie prowadzony przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie (WIOŚ) do końca 2018 r.

Monitoring środowiska w Zachodniopomorskiem z dofinansowaniem WFOŚiGW

Na monitoring rzek i jezior (156 punktów pomiarowych), jakości powietrza (ponad 80 punktów), klimatu akustycznego (12 punktów) i pól elektromagnetycznych (45 miejsc) WFOŚiGW przyznał 1 mln zł.

Badania realizowane przez zachodniopomorski WIOŚ obejmą m.in. monitorowanie poziomu zanieczyszczeń powietrza, w tym pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Monitoringiem wód objętych będzie 17 jezior położonych w województwie, z czego 10 zlokalizowanych jest w obrębie obszarów wpisanych do sieci Natura 2000.

Wyniki badań będą przetwarzane i gromadzone w bazach danych WIOŚ w Szczecinie i będą przekazywane do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, a także do WFOŚiGW oraz Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Szczecinie i Poznaniu. Dane będą prezentowane również w postaci “Raportów o stanie środowiska” i na stronie internetowej WIOŚ w Szczecinie.

Umowę dofinansowania podpisali Radosław Grzegorczyk, prezes Zarządu WFOŚiGW oraz Andrzej Miluch, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Na podstawie www.wfos.szczecin.pl

fot. WFOŚiGW w Szczecinie

 

Artykuły i aktualności