Kanalizacja i wymiana pieców

Kanalizacja i wymiana pieców z dofinansowaniem

Rozbudowa kanalizacji w gminie Nowy Wiśnicz i wymiana 85 przestarzałych pieców w gminie Żabno – to kolejne inwestycje w subregionie tarnowskim, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym.

O przekazaniu beneficjentom, przez wicemarszałka Stanisława Sorysa, umów o dofinansowanie projektów poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego UMWM).

Kanalizacja i wymiana pieców z unijnym dofinansowaniem z RPO WM

Wartość unijnej dotacji dla obu zadań to ponad 3,7 mln zł, a środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM).

Dzięki kolejnej puli środków z Regionalnego Programu Operacyjnego w ciągu najbliższych trzech lat uda się zrealizować następne ważne inwestycje w gminach z subregionu tarnowskiego. Nie mam wątpliwości, że przekazane dzisiaj wsparcie dla gmin Żabno i Nowy Wiśnicz nie tylko poprawi komfort życia ich mieszkańców, ale pomoże jeszcze lepiej zadbać o środowisko – podkreśla wicemarszałek Sorys, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za realizację RPO WM.

Dzięki dotacji w wysokości prawie 2,5 mln zł w miejscowości Stary Wiśnicz (gm. Nowy Wiśnicz) uda się rozbudować sieć kanalizacyjną wraz z przepompowniami o ponad 7 km. Ścieki odprowadzane nową siecią będą trafiały do oczyszczalni ścieków w Starym Wiśniczu. Finalizacja inwestycji planowana jest do końca 2019 r., a całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowano na ponad 3,5 mln zł.

W gminie Żabno zaplanowano natomiast wymianę 85 kotłów zanieczyszczających powietrze na piece gazowe. Wsparcie w kwocie ponad 1,22 mln zł jest dedykowane głównie mieszkańcom, którzy ogrzewają swoje domy i mieszkania tzw. kopciuchami, czyli przestarzałymi piecami opalanymi węglem – podkreśla UMWM. Co ważne, oprócz akcji wymiany kotłów, gmina zaplanowała też kampanię informacyjną, która ma pokazać mieszkańcom, w jaki sposób można przyłączyć się do walki ze smogiem w Małopolsce. W sumie projekt ma kosztować 1,24 mln zł i potrwa do końca maja 2020 r.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. sozosfera.pl

reklama

 

reklama

reklama

reklama