Ekoinwestycje

Ekoinwestycje na dużym plusie

W pierwszym kwartale 2020 r. Santander Leasing sfinansował ekoinwestycje o łącznej wartości 107 mln zł, co oznacza wzrost o 27% rok do roku. W tym na szczególną uwagę zasługuje kategoria pojazdów hybrydowych i elektrycznych, gdzie wzrost osiągnął 352% r/r oraz paneli słonecznych – +346% r/r.

Ekoinwestycje w pojazdy elektryczne i hybrydowe

Pierwsze trzy miesiące 2020 r. to dla nas, poza dobrymi wynikami dla wszystkich kategorii środków, dodatkowo świetne wiadomości jeśli chodzi o osiągnięte wyniki w realizowaniu „zielonych inwestycji”. Dla nas, jako dla pionierów finansowania tego rynku w Polsce, segment pojazdów niskoemisyjnych to szczególnie istotny obszar. W podziale na pojazdy elektryczne i hybrydowe osiągnęliśmy imponujące wyniki, odpowiednio +214% i +372% rok do roku, stanowiąc blisko 38% udziału w realizowanych przez nas „zielonych inwestycjach” – podkreśla Daniel Mrozek, dyrektor partnerstwa strategicznego i marketingu Santander Leasing.

Wynik osiągnięty przez Santander Leasing odzwierciedla również tendencję rynkową. Zgodnie z danymi pochodzącymi z Licznika Elektromobilności opracowanego 21. kwietnia br. przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w Polsce na koniec marca było zarejestrowanych łącznie 10701 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. W I kwartale 2020 r. liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in wyniosła 1705 sztuk – co stanowi wzrost aż o 86% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r.

Ekoinwestycje także w obszarze fotowoltaiki

Ekologiczne środki trwałe rok do roku zmieniają układ portfela firm leasingowych realizujących „zielone inwestycje” w Polsce. – Trend jest jednoznaczny. Konsekwentnie na co dzień uczestniczymy w modernizacji polskich przedsiębiorstw w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Wchodzimy także w inne projekty związane z ochroną środowiska naturalnego, a więc uzupełniamy nasz portfel o kolejne środki trwałe. Stąd też nasza decyzja, aby z początkiem lutego br. rozszerzyć naszą ofertę o finansowanie szerokiej gamy instalacji fotowoltaicznych. Wynik jest jednoznaczny – pierwszy kwartał br. zamknęliśmy wzrostem finansowania solarów słonecznych +346% r/r – mówi Daniel Mrozek. – Zdajemy sobie sprawę, że pierwsze trzy miesiące były wyjątkowe i kolejne z pewnością nie przyniosą tak imponujących wzrostów, niemniej jednak cieszy fakt, że polscy przedsiębiorcy tak świadomie podchodzą do ekologicznych inwestycji – podsumowuje.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny