Związane z ochroną środowiska

Dofinansowanie inwestycji związanych z ochroną środowiska w Warszawie – ostatni dzwonek!

Tylko do 2 kwietnia br. mieszkańcy Warszawy mogą składać wnioski o dofinansowanie do realizacji inwestycji związanych z ochroną środowiska. Środki można otrzymać na tzw. małą retencję, usuwanie azbestu i likwidację szamb – przypomniał Urząd m.st. Warszawy (UM).

150 mln zł na inwestycje mieszkańców związane z ochroną środowiska

Ponad 150 milionów złotych. Tyle wydaliśmy w tej kadencji na dotacje dla mieszkańców związane z realizacją inwestycji ekologicznych: likwidacją kopciuchów, usuwaniem azbestu i szamb, tzw. małą retencją i montażem instalacji OZE. W tym roku w budżecie na ten cel mamy przeznaczone niemal 48 mln zł. Nabór wniosków o dotacje jeszcze trwa, warto skorzystać z miejskiego wsparcia – zachęcał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Mieszkańcy mają ostatnią szansę, by zdobyć dofinansowanie na realizację inwestycji związanej z usunięciem azbestu, likwidacją szamba lub tzw. małą retencją. Zwykle wnioski przyjmowane są do końca marca. W tym roku ostatni dzień miesiąca wypada w niedzielę, dlatego nabór trwa do najbliższego dnia roboczego po dniu wolnym, czyli do 2 kwietnia.

Tylko na dotacje dla tych trzech rodzajów inwestycji miasto wydało w ciągu ostatnich 5 lat niemal 28 mln zł. Efekty to ponad 1300 ton usuniętego azbestu, ponad 2 tys. nieruchomości podłączonych do miejskiej kanalizacji po usunięciu szamba. To również ponad 1600 inwestycji związanych z budową urządzeń do zatrzymania i wykorzystania wód opadowych i roztopowych. Od początku tego roku na wszystkie te inwestycje przyznano już łącznie niemal 400 kolejnych dotacji – dodał stołeczny magistrat.

Inwestycje mieszkańców związane z ochroną środowiska. Jak złożyć wniosek i na jaką kwotę można liczyć?

Wniosek o udzielenie dotacji można złożyć osobiście w:

  • Wydziale Obsługi Mieszkańców w dowolnym urzędzie dzielnicy,
  • Kancelarii ogólnej Urzędu m.st. Warszawy przy Al. Jerozolimskich 44,
  • Biurze Ochrony Środowiska przy pl. Bankowym 2 (XIV piętro, pokój 1409).

Wniosek można także wysłać pocztą na adres Biura Ochrony Środowiska (Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa). Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do magistratu – dodał UM.

Wysokość dofinansowania różni się w zależności od konkretnej inwestycji. W przypadku zadań związanych z usuwaniem azbestu dotacja może wynieść nawet do 100 proc. poniesionych kosztów. Dla tzw. małej retencji maksymalne wsparcie sięga do 80 proc. kosztów inwestycji. Z kolei w przypadku likwidacji szamba i podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej to kwota 6 tys. zł.

Więcej informacji o dotacjach można znaleźć na stronie eko.um.warszawa.pl.

Dotacje na OZE i kopciuchy – wnioski można składać dłużej

Przy okazji magistrat zwrócił uwagę, że jeszcze do 30 kwietnia br. warszawiacy mogą też ubiegać się o dotacje na odnawialne źródła energii (OZE). Miasto ogłosiło w marcu dodatkowy nabór wniosków.

Natomiast przez cały rok przyjmowane są dokumenty dla dofinansowania na likwidację „kopciuchów”. Mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości nawet do 70 proc.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu